GSPA Open Show Saturday 30th Sept 2017

Overseal Village Hall

Open Show Results – Judged by  Sue Robson

Class 1 MPD (0) Entries

Class 2 Puppy Dog (1)

1st Hooper & Brooks Kensteen Diemel

Class 3 Junior Dog (3) (2 a)

1st Staleys’ Jomeel Midnight Rambler

Class 4 Novice Dog (2) (1a)

1st Staleys’ Jomeel Midnight Rambler

Class 5 Post Graduate Dog (2) (1a)

1st Jackmans’ Navigareamor Hardtoport

Class 6 Limit Dog (3)

1st Staleys Kiegame Chilli Bean At Jomeel BD BIS

2nd Rose & Hunt Kavacanne Gale Force Wind

3rd Sielskis’ Orchidstar Wotsit JW

Class 7 Open Dog (3) (1a)

1st Pearsons’ Ladyhawke Sultan

2nd Rusks’ Marann’s SpringMist over Booton

Class 8 Veteran Dog (2)

1st Ellis’ SH CH Indijazz Originale at Soellis BVIS

2nd Rusks’ Marann’s SpringMist over Booton

Class 9 FT Dog (0)

Class 10 Minor Puppy Bitch (5)

1st Rumneys’ Kacela Sweet Ayana

2nd Flaherty & Reddyhough Isara Kurzhaar Bordeaux RBPIS

3rd Pearsons Ladyhawke Dizzy Miss Lizzy

Res Bellinger & Felsteads’ Cushatlaw Chaos at Woodhawk

VHC Peebles’ Keigame Belle of All

Class 11 Puppy Bitch (6) (1a)

1st Rumneys’ Kacela Sweet Ayana BP BPIS

2nd Pearsons Ladyhawke Dizzy Miss Lizzy

3rd Bellinger & Felsteads’ Cushatlaw Chaos at Woodhawk

Res Peebles’ Keigame Belle of All

VHC Brown’s Hillanhi Pure Gold

Class 12 Junior Bitch (4)(1a)

1st Ellis’ Soellis Fannie Annie

2nd Jackmans’ Katelands Cosmic Affair via Navigareamor

3rd Hustlers Aytee Katerina

Class 13 Novice Bitch (2)(1a)

1st Pearsons Ladyhawke Dizzy Miss Lizzy

Class 14 Post Graduate Bitch (2)(1a)

1st Ellis’ Soellis Dirty Bertie

Class 15 Limit Bitch

1st Drysdales’ Drysika Fast Track

2nd Sielskis’ Orchidstar Xtra Olive JW

3rd Staleys’ Jomeel Kissantell

4th Priors’ Jolicoem Jevington of Whinchat

Class 16 Open Bitch (7)(1a)

1st  Whitehouse’ Kazanpaul Creme de la Creme BB BOS RBIS

2nd Peebles Keigame Hopscotch

3rd Cox’ Cushatlaw Irresistable JW

Res Hayes’ SH CH Valger Quartz in Elfindrew

VHC Tierneys’ SH CH Keigame Hustle JW ShCM

Class 17 Veteran Bitch (3)

1st Rusks’ Booton Yvette

2nd Drysdales’ Drysika Fleur de Lis JW

3rd Whitehouse’ Kazanpaul Creme Brulee AWG

Class 18 FT Bitch (1)

1st Hustlers’ FT CH Aytee Isadora

The ‘Midlander’  Stakes Classes – Judged by Judith Rutherford

Class 19 The Midlander Junior Stakes

1st Soellis Fannie Annie

2nd Isara Kurzhaar Bordeaux

3rd Cushatlaw Chaos at Woodhawk

Res Orchidstar Tooth Fruitie

VHC Ladyhawke Dizzy Miss Lizzy

Class 20 The Midlander Open Stakes

1st SH CH Keigame Hustle JW ShCM

2nd SH CH Valger Quartz in Elfindrew

3rd Kazanpaul Creme de la Creme

Res Keigame Hopscotch

VHC Drysika Fast Track